Kronika

Zážitky, strasti, nadšení, dobrodružství, napětí……To vše a ještě mnohem víc jsme už zažili. Pojď si připomenout své zážitky 🙂

 

 

Oddílovka s přespáním v klubovně (23. 9. 2016)

Sedím si tak před Březinami a nikde nikdo. Deny je sice už uvnitř a Mája ještě chystá něco bokem, ale pomalu už máme šestnáct dvacet. Bych čekala větší účast na přespávání. Čas neúprosně běžel dál, avšak konečně se někdo objevil. A další. Už to konečně nějak vypadá. Oddílovka mohla začít.

                                img_2188              img_2243

Mája nás nejspíš potřebovala nechat vyběhat a tím pádem se i trochu zklidnit a netýkalo se to jen těch mladších. Skauti mají hold dost energie v každém věku. 😉 Zahráli jsme si buldoky, ale ohledně výsledků se rozepisovat nebudu, protože to tak dopadá pokaždé. Zbytek programu prověřil hlavně naše fyzické schopnosti. Stojky mi jdou očividně lépe, než kotouly a nejvíce piškotů se do pusy vejde Denymu. Těch poznatků samozřejmě bylo více. Třeba to, že málokdo dokáže nacucnout plastovou kartu a poslat ji dál. Tolik dřepů jsem dělala naposledy snad ještě na táboře. Aby po piškotech nebylo toho sladkého málo, Mája vytáhla kostku. Obyčejnou kostku z nějakého člověče, nezlob se, jak ji všichni známe. Ale co se dá s takovou kostkou dělat, aby to mělo něco společného se sladkým? Zahráli jsme si rally. Slalomek po čtyřech mezi sloupy a rovnou za gumovými medvídky. Někomu ty šestky prostě padají a jiným ne. Za chvíli na stromě nevisel ani jeden medvídek. Najednou ten čas zase trochu přebýval. Co s těmi posledními minutami? Tak si dáme zase buldoky. Ani si nejsem jistá, kolik kol se hrálo, protože po tom druhém jsem se jen společně s Karlem a Slonem koukala, respektive s nimi kecala a okolí nevnímala. Oddílovka tedy už doopravdy skončila.

                         img_2219     img_2226

Počty se zase trochu pozměnily, něco málo nás přibylo a někdo nás naopak opustil, i když ne na dlouho. Peťka jako ohnivec nám rozdal úkoly a začal se připravovat oheň. Když už je teda přespávačka, musíme si opéct i špekáčky. Lavičky donesené, špekáčky nařezané, tyče naostřené, oheň už taky plápolá a všem se sbíhají sliny na špeka. Pomalu se už i stmívalo a světlušky a vlčata mizely v Březinách, kde Deny chystal promítání. Až v té největší tmě se objevili jak dezertéři, tak i další noví příchozí, ale to už ohýnek sotva dohoříval. Uklidili jsme po sobě a připojili se dovnitř k ostatním.

img_2191

Netrvalo to dlouho, než se začalo promítat, ale nejdřív se nachystaly matrace a spacáky. Teprve po ulehnutí do spacáků/na spacáky přišla ještě otázka hudby do pozadí. Celou dobu nám k fotkám hrály písničky od Maxim Turbolens a Šmoulů. No, musím ale uznat, že většina těch fotek mi přišla zábavnější, než ty písničky. Takové momentky prostě jinde, než na táboře nevyfotíte. Někdy kolem desáté hodiny se objevila ještě dvě strašidla, Marťa a Tom Uličník. Bohužel, sotva přišli, opět odcházeli. Je možné, že se zdrželi tak hodinku. Stihli aspoň začátek filmu, který vystřídal fotky. Někteří ze světlušek a vlčat už možná aj pochrupovali, než skončil. Mě už to taky táhlo ke spánku, takže netrvalo dlouho a po filmu jsem brzo taky zadřímla.

img_2209

Ráno nás probouzeli, jako už obvykle, pořádnou hudbou. A probouzeli nás docela dlouho. Chvíli trvalo, než jsme se všichni byli ochotni alespoň vyhrabat ze spacáků. Já se Slonem jsme už chystaly snídani, zatímco zbytek uklízel matrace. Povedlo se nám toho udělat docela dost. Ještě aby ne, vždyť před námi stál celý den plný práce.

(Lila)img_9278

img_2212

Přespání a pomoc Březinám

V pátek jsem šla na přespání do Březin. Hráli se buldoci a večer se promítaly fotky z tábora. Byli jsme tam my i oldskauti. Hned ráno začala brigáda. Předělávala se celá vrchní místnost. Chlapi vyrvali staré desky z podlahy a pak tam dávali nové. Pak se tam muselo všechno uklidit a povysávat.
Holky umývaly celou kuchyň. Venku se vyklízela šopa a nářadí uvnitř. Dan, Peťa a Zub sekali trávu. Uklízela se půda a taky se opravovala. Na pomoc nám přišli i skauti z Ratiboře. Všem nám uvařili čaj a guláš s chlebem a cibulí. I bramboračka tam byla. Všem se tam moc líbilo.

(Naty)img_2219

 

 

družinovka světlušek a vlčat (24.03.2014)

Vlčata a světlušky se schází v naší klubovně (Dětské bezbariérové centrum Březiny) každé pondělí. Družinovky připravuje Mája a Flegy.

Toto pondělí jsme na parkovišti před srubem mohli pozorovat zbloudilého papouška: VIDEO_24.3.2014 17:10

V klubovně nemáme stoly ani židle. Nepotřebujeme je. I bez nich si užijeme spousty srandy, židle ani stoly neničíme a taky je po družinovce nemusíme uklízet : -)

Pokud stoly nebo židle potřebujeme, stačí abychom se přesunuli o deset metrů vedle – do hlavní místnosti srubu, kde máme navíc i krb.

 

 

Valašská MUŠINKA se konala u nás (26.03.2014)

O posledním víkendu pořádala Krajská rada Junáka Zlín vzdělávací akci pro činovníky – dospělé členy Junáka – VALAŠSKOU MUŠINKY. V našem srubu se školilo víc než padesát hospodýřů, vůdců středisek, členů kontrolních komisí, … z celého kraje.

Za oldskauty ze ŠESTKY se víkendu účastnila Kikina (člen revizní komise našeho střediska) a Bobina (vede středisku podvojné účetnictví).

 

 

ŠESTÁK s informacemi o letošním táboře vyšel (28.02.2014)

Před 17.výročím oddílu byl vydán oddílový časopis ŠESTÁK s informacemi o letošním puťáku i stálém táboře.

Kliknutím na náhled 2 strany ŠESTÁKU si jej otevři a nebo stáhni k sobě do počítače.

 

 

VIDEOKLIP, KTERÝ JSME NATOČILI (26.02.2014)

Na podzim se nám podařilo natočit skvělý videoklip – jako netradiční dárek k 84.narozeninám skautského spisovatele Miloše Zapletala – Zeta (autora několika desítek knih i encyklopedií her).

Největší část exteriérů se točila v areálu našeho bezbariérového centra.

Sedmá verze videoklipu skončila na DVD, které putovalo do Liberce k Zetovi. Do malé brožurky se vzkazy pro Miloše Zapletala přispělo 21 čtenářů Zetových knih – nyní praktických lékařú, ředitelů středních škol, pracovníků v sociálních službách, učitelů, výzkumných pracovníků, …

 

 

VYŠEL ŠESTÁK Č.116 (01.01.2014)

Oddílový časopis ŠESTÁK vyšel  – má číslo 116. Kája si pořádně mákla a toto číslo oddílového časopisu se jí moc povedlo.