O ŠESTCE

Historie Šestky

Naše obec nemá žádné skautské tradice. V Kateřinicích údajně působil po roce 1945 skautský oddíl, ale nepodařilo se nám najít žádné písemné záznamy potvrzující tuto skutečnost.
A tak se historie našeho oddílu začala psát až rokem 1997, kdy se do Kateřinic přestěhoval Dazule (Pavel Drábek), který v nedalekém okresním městě dlouhá léta vedl 4.chlapecký oddíl Lvíčata. Spolu se svou ženou (dříve vůdkyní 1.dívčího oddílu na Vsetíně) začali z ničeho budovat naši ŠESTKU. Za podpory Obecního úřadu i morální podpory vedení místní školy a evangelického sboru se dobrý úmysl (zdá se) zdařil.
509_inner
První schůzka – setkání s několika pozvanými hochy se uskutečnilo ve středu 19.března 1997 přesně v 16:00. Sraz byl u mateřské školky v Kateřinicích…
Zdá se, že se to podařilo. Vzniká SESTKA – koedukovaný oddíl, který je právě svou koedukací a velkým počtem skutečně aktivních dospělých členů oddílu jedinečný na našem středisku.
ŠESTKA je koedukovaným oddílem, který má dívčí i chlapecké družiny, vlastní družinky vlčat a světlušek, roverská dorost a od roku 2006 i stabilní zázemí v dospělých členech oddílu – Oldskautech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *