26.3.2014

O ŠESTCE

 

 

Historie Šestky

Naše obec nemá žádné skautské tradice. V Kateřinicích údajně působil po roce 1945 skautský oddíl, ale nepodařilo se nám najít žádné písemné záznamy potvrzující tuto skutečnost.
A tak se historie našeho oddílu začala psát až rokem 1997, kdy se do Kateřinic přestěhoval Dazule (Pavel Drábek), který v nedalekém okresním městě dlouhá léta vedl 4.chlapecký oddíl Lvíčata. Spolu se svou ženou (dříve vůdkyní 1.dívčího oddílu na Vsetíně) začali z ničeho budovat naši ŠESTKU. Za podpory Obecního úřadu i morální podpory vedení místní školy a evangelického sboru se dobrý úmysl (zdá se) zdařil.
509_inner
První schůzka – setkání s několika pozvanými hochy se uskutečnilo ve středu 19.března 1997 přesně v 16:00. Sraz byl u mateřské školky v Kateřinicích…
Zdá se, že se to podařilo. Vzniká ŠESTKA – koedukovaný oddíl, který je právě svou koedukací a velkým počtem skutečně aktivních dospělých členů oddílu jedinečný na našem středisku.
ŠESTKA je koedukovaným oddílem, který má své družiny v Kateřinicích i Ratiboři. Aktuálně sčítá 6 družin – dívčí a chlapecké družiny skautů a skautek, vlastní družinky benjamínků, vlčat a světlušek, roverský dorost a od roku 2006 i stabilní zázemí v dospělých členech oddílu – Oldskautech.
Se ŠESTKOU je spjato také Dětské bezbariérové centrum Březiny (DBCB), kde probíhají shchůzky družin, oddílu a různé oddílové akce. Skautskou klubovnu máme i v Ratiboři, kde probíhají schůzky Ratibořských Světlušek a Vlčat. Pod správou ŠESTKY je také srub v Dinoticích.

Napsat komentář